İNSANLIĞIN ONUR SINAVI:GAZZE

Hakkımızda

İnsanlığın onur sınavı haline gelen Gazze konusunda sessiz veya kayıtsız kalmanın gelecek nesiller tarafından yargılanacak bir ihmalkârlık olacağına dikkat çeken AK Partili İstanbul Belediyeleri, herkesi Gazze’deki katliama karşı duyarlı olmaya ve bu konuda harekete geçmeye davet ediyor. Belediyelerin bir ay boyunca 11 farklı türde düzenleyecekleri etkinliklerle Gazze konusundaki tarihsel ve sosyal bağlamın yeniden anlaşılması, toplumsal hafızanın korunması ve İsrail’in 1917’den beri Gazze’ye karşı uyguladığı soykırımın kamuoyuna anlatılması hedefleniyor.

“İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla düzenlenecek sempozyum, paneller, konferanslar, söyleşiler, şiir dinletileri, sergiler, Kur’an tilavetleri, tiyatro gösterimleri, konserler ve yarışmalar ile yaşanan soykırımın anlatılması ve tarih boyunca insan hakları ihlallerine karşı duyarlılık geliştirmesi hedeflenmektedir.

“İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” etkinlikleri İstanbul’daki AK Partili Belediyelerin ev sahipliğinde, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla 20 Kasım – 30 Aralık tarihleri arasında tüm belediyelerin kültür merkezlerinde gerçekleştirilecek.