İNSANLIĞIN ONUR SINAVI:GAZZE

Çocukların Adı Var Neşeli Sesleri Yok

AK Partili İlçe Belediyelerine bağlı kültür merkezlerinin koltukları Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Gazze’de şehit edilen çocuklar için ayrıldı.

Siyonist İşgal Devleti İsrail’in 44 gündür Gazze’de uyguladığı soykırıma dikkat çekmek isteyen İstanbul’daki AK Partili Belediyeler, kültür merkezlerinin salonlarını Gazzeli şehit çocuklara ayırdı.  20 Kasım-30 Aralık 2023 tarihleri arasında “İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze” başlığıyla bir dizi etkinlik düzenleyecek olan belediyeler, bu etkinliklerin ilkini Gazzeli şehit çocuklar için yaptı. 24 ilçe belediyesinin salonlarındaki koltuklara Gazze’de katledilen çocukların isimleri asıldı ve eş zamanlı olarak “Tay” çizgi filmi izletildi.

Belediyeler, gerçekleştirdikleri bu çizgi film etkinliği ile Dünya Çocuk Hakları Günü’nde İsrail soykırımına kurban giden 5 binin üzerindeki çocuğun sessiz çığlığını tüm dünyaya duyurmayı amaçladı. Tüm İstanbul’da kırk gün boyunca 11 farklı türde yapılacak etkinliklerle, Gazze’deki soykırımın duyurulması ve insanların bu konudaki hassasiyetlerinin canlı tutulması hedefleniyor.

Çizgi Film Gösteriminin Yapıldığı Kültür Merkezleri: Arnavutköy Kültür Merkezi, Bağcılar Belediyesi Başkanlık Sahnesi, Bahçelievler Akif Emre Kültür Merkezi, Başakşehir Şehir Sanat Sahne, Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi, Beykoz Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi, Beyoğlu Fitaş Sineması, Çatalca Nazım Özbay Kültür Merkezi, Çekmeköy Turgut Özal Kültür Merkezi, Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi, Eyüpsultan Kültür Merkezi, Fatih Kültür Sanat Merkezi, Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi, Güngören Gösteri Merkezi, Kağıthane Gültepe Kültür Merkezi, Pendik Yunus Emre Kültür Ve Sanat Merkezi, Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi, Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Sultangazi Belediyesi Etkinlik Salonu, Şile Nikah Sarayı, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi, Ümraniye Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi ve Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Facebook
X
WhatsApp